Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

opolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Targi pełne regionalnych smaków

04.10.2017

W dniach 23-26 września br. Województwo Opolskie prezentowało dziedzictwo kulinarne regionu na Targach Smaki Regionów w Poznaniu.

Zwiedzający halę 3 A mieli możliwość uczestniczenia w ogromnej uczcie kulinarnej, w trakcie której na 2 scenach odbywały się warsztaty kulinarne, a na stoiskach regiony prezentowały rozmaitość smaków oraz tradycji kulinarnej. Także województwo opolskie prezentowało swój dorobek kulinarny. Liczni zwiedzający mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tradycyjnych metod produkcji żywności oraz o działaniach promocyjnych związanych z promocją żywności wysokiej jakości realizowanych przez sieć Dziedzictwo Kulinarne Opolskie. Szczególną uwagę przyciągnęła degustacja produktów: kołacz śląski z serem, makiem, jabłkiem; kiełbasa śląska; olej głubczycki tłoczony na zimno: rzepakowy, słonecznikowy i lniany, a także kabanos z jelenia i myśliwska z dzika.

Również  podczas Targów Smaki Regionów, odbyło się podsumowanie XVII edycji konkursu ”Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów”. Nagrody otrzymali: Jerzy Wilk  z Młynów w gminie Rudniki za schab wiśniowy,  Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Bocian” z Karłowic za udziec weselny, Witold Hreczaniuk z Gostomi w gminie Biała za ratafię „Żniwo sadu” oraz restauracja „Na Wyspie” z Niemodlina za karpia po niemodlińsku. Laureaci dołączyli do prestiżowego grona ambasadorów dbających o tradycje kulinarne regionu.  

Gratulujemy!

Udział w Targach Smaki Regionów stanowi realizację Planu operacyjnego KSOW 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2016-2017. Projekt  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009