Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

opolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Opolska Wioska Smaków i Tradycji” - promocja obszarów wiejskich województwa opolskiego

29.05.2018

Międzynarodowe Targi Turystyczne „W Stronę Słońca” w Opolu to największe cykliczne wydarzenie turystyczno-targowe w regionie chętnie odwiedzane przez gości z Polski i z zagranicy. Tegoroczna 18. edycja odbyła się w terminie od 25 – 27.05.2018 r. i zgromadziła blisko 20 tys. zwiedzających, a swoje atrakcje promowało ok. 100 wystawców w tym również z zagranicy.
Wśród zwiedzających dużą popularnością cieszyło się stoisko Województwa Opolskiego, w ramach którego zaprezentowano produkty tradycyjne, w tym produkty turystyki wiejskiej oraz wydawnictwa lokalnych grup działania i projektów promocji turystyki wiejskiej.

"Opolska wioska smaków i tradycji" - to bogata oferta pokazów i warsztatów kulinarnych oraz rękodzieła, która przyciągnęła mieszkańców województwa opolskiego, jak również turystów krajowych i zagranicznych.
 
Trzydniowe święto turystyki na opolskim Rynku pozwoliło odwiedzającym targi poznać zalety agroturystyki oraz zapoznać się z ofertą regionalnych gospodarstw agroturystycznych oraz przedsiębiorstw świadczących usługi na terenach wiejskich województwa opolskiego z zakresu turystyki, rekreacji, sportu, kultury i gastronomii. Dodatkowo promowano kulturę wiejską i dziedzictwo kulturowe województwa opolskiego. Podczas targów uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy, a także nawiązywania kontaktów.  

Operacja pod nazwą "„Opolska Wioska Smaków i Tradycji” - promocja obszarów wiejskich województwa opolskiego" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja stanowi realizacje Planu Operacyjnego KSOW 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2018-2019

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009