Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

opolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Opolska Wioska Smaków i Tradycji na Międzynarodowych Targach Turystycznych „W Stronę Słońca”

26.07.2019

Międzynarodowe Targi Turystyczne „W Stronę Słońca” w Opolu to największe cykliczne wydarzenie turystyczno-targowe w regionie chętnie odwiedzane przez gości z Polski i z zagranicy.
Tegoroczna  19. edycja pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego odbyła się w terminie od 24 – 26.05.2019 r. i zgromadziła blisko 20 tys. zwiedzających, a swoje atrakcje promowało około 60 podmiotów, w tym dziesięciu wystawców z zagranicy zgromadzonych w przestrzeni Rynku w Opolu. Gościem specjalnym targów była znana aktorka i podróżniczka Anna Dereszowska. Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy miasta i goście tłumnie odwiedzali targowe stoiska.
Wśród zwiedzających dużą popularnością cieszyło się stoisko Województwa Opolskiego współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i stanowiące realizację Planu operacyjnego na lata 2018-2019 dla województwa opolskiego.

„Opolska Wioska Smaków i Tradycji” prezentowała produkty tradycyjne, w tym produkty turystyki wiejskiej oraz wydawnictwa lokalnych grup działania i projektów promocji turystyki wiejskiej realizowanych z KSOW. Walory województwa prezentowane były przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Ale to bogata oferta pokazów i warsztatów kulinarnych oraz rękodzieła przyciągała mieszkańców województwa opolskiego jak również turystów krajowych i zagranicznych.
 
Trzydniowe święto turystyki na opolskim Rynku pozwoliło odwiedzającym targi poznać zalety agroturystyki oraz zapoznać się z ofertą regionalnych gospodarstw agroturystycznych oraz przedsiębiorstw świadczących usługi na terenach wiejskich województwa opolskiego z zakresu turystyki, rekreacji, sportu, kultury i gastronomii. Dodatkowo promowano kulturę wiejską i dziedzictwo kulturowe województwa opolskiego. Podczas targów uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy, a także nawiązywania kontaktów. 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009