Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

opolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie - Konferencja podsumowująca konkurs Eko-agro-turystyczny Zielone Lato 2015

W dniu 18 listopada 2015r. w Polskiej Nowej Wsi konferencję podsumowującą konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato.

2015”. Konferencja została zorganizowana we współpracy z Partnerem KSOW – Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Celem konferencji była:
•    Poprawa możliwości promocyjnych i marketingowych gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych oraz obiektów hotelarsko- gastronomicznych na terenach wiejskich w województwie opolskim.

•    Próba zmiany mentalności przekonująca właścicieli obiektów turystycznych na terenach wiejskich Opolszczyzny do potrzeby promocji i zrzeszania się  w celu osiągnięcia lepszych wyników marketingowych.

•    Pozyskanie i popularyzacja informacji o produkcie tradycyjnym.  

•    Propagowanie agroturystyki oraz produktu tradycyjnego jako oferty adresowanej do turystów w kraju i za granicą.

•    Zapoznanie się z nowymi możliwościami poprzez uczestniczenie w wykładach nt. apiturystyki i zastosowania ziół w gospodarstwie.

•    Zapoznanie się z nowymi ofertami i rozwiązaniami technologicznymi, wprowadzanie innowacji oraz poprawa wizerunku gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i obiektów hotelarsko gastronomicznych z naszego regionu w innych województwach kraju i za granicą.

Podczas konferencji odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato 2015” oraz uroczyste nagrodzenie laureatów. Konferencja była także okazją do podzielenia się wiedzą i dobrymi praktykami z zastosowania ziół przyprawowych i leczniczych w gospodarstwach agroturystycznych przekazaną przez dwóch doświadczonych i wykwalifikowanych prelegentów: Panią dr Barbarę Woś i Panią Iwonę Wajrach.

Wieś jest źródłem informacji i umiejętności związanych z rzemiosłem artystycznym, zastosowaniem ziół w gospodarstwie, dawnymi obyczajami, sztuką ludową, kuchnią tradycyjną itp. Nowoczesne podejście w połączeniu z tradycją wzbogaca gospodarstwo rolne oraz obiekty turystyczne na terenach wiejskich o kolejną ofertę przyczyniającą się do jego rozwoju oraz uzupełniającą podstawowe źródło dochodu. Przedsięwzięcie jakim jest konkurs Zielone Lato, a następnie konferencja go podsumowująca pozwala na promowanie najlepszych obiektów turystyki wiejskiej co odgrywa bardzo dużą rolę i szansę dla osób prowadzących taką działalność, chcących podjąć taką inicjatywę oraz osób korzystających z tego typu usług.

Organizacja konferencji pozwala na wymianę swoich doświadczeń wśród mieszkańców terenów wiejskich oraz zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które można wykorzystać podczas tworzenia innowacyjnej oferty turystycznej.

W konferencji udział wzięło 80 osób - burmistrzowie i wójtowie, właściciele gospodarstw agroturystycznych, obiektów turystycznych na terenach wiejskich oraz właściciele gospodarstw rolnych, którzy są zainteresowani turystyką wiejską, a w przyszłości chcieliby podjąć taką inicjatywę. 

 


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Portale regionalne
mapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009