Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

opolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych - VI Edycja Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych informuje, że na podstawie umowy nr R.U.DOW/IV.024.2.4/2017 z dnia 12.07.2017 realizuje operację w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2016-2017.

Nazwa operacji – VI Edycja Opolskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

Dodatkowi partnerzy KSOW:
•    Fundacja Ludzie, Środowisko, Ekologia
•    Izba Rolnicza w Opolu

Planowany termin realizacji : październik 2017 roku

W ramach operacji planowane jest przeprowadzenie Turnieju dla 10 Kół Gospodyń Wiejskich w 5 konkurencjach:

  •  Produkt kulinarny wykonany na bazie produktów z przydomowej zagrody ma na celu pobudzenie wykorzystanie nowych możliwości sprzedaży bezpośredniej oraz możliwości wypromowania produktu tradycyjnego lub regionalnego.
  • Pokaz stroju z wykorzystaniem produktów ekologicznych i surowców wtórnych ma na celu uwrażliwianie społeczeństwa na ochronę środowiska.
  • Konkurencja zręcznościowa mają na celu zaangażowanie drużyn i publiczności we wspólne dopingowanie poszczególnych uczestniczek.
  • Występy artystyczne: taniec i piosenka kabaretowa mają na celu promocje wsi jako miejsca kultywowania tradycji i różnorodnej kultury.


Po zakończeniu turnieju planowana jest również emisja reportażu z jego przebiegu mająca celem jest pobudzenie aktywności lokalnych liderów do zakładania organizacji pozarządowych, podejmowania działań na rzecz społeczności oraz promocji obszarów wiejskich jako atrakcyjnego miejsca do życia i aktywności społecznej.

 


Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Portale regionalne
mapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009