- KSOW 2014-2020
- Legislacja KSOW 2014-2020
- Plan działania i plany operacyjne
- Operacje realizowane przez Partnerów KSOW w ramach Planu Działania KSOW 2014-2020
- Konkurs nr 1/2017 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 2/2018 dla Partnerów KSOW
- Konkurs nr 3/2019 dla Partnerów KSOW
- Wojewódzka Grupa Robocza ds. KSOW 2014-2020
- Księga wizualizacji znaku PROW 2014-2020
- Pomoc techniczna PROW 2014-2020
- Partnerzy KSOW
- KSOW 2007-2013
- Publikacje
- Linki
- Polityka prywatności i plików cookies
Wyjątkowa wystawa w Zakrzowie
Hodowcy zwierząt z regionu spotkali się na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Zakrzowie, która odbyła się w dniach 14-15 października br. na terenie miejscowego GOSiR-u. Świetna pogoda i ciekawy program sprawiły, że imprezę odwiedziły tłumy.
Ponad 600 zwierząt, kilkudziesięciu wystawców i kilka tysięcy zwiedzających – tak krótko można podsumować tegoroczną wystawę w Zakrzowie. Pokazywano zarówno myszy rasowe, jak i gołębie, drób, króliki, psy, owce, kozy, bydło, osły i konie. Ocenie sędziowskiej podlegały drób, gołębie, króliki oraz owce i to w tych grupach wręczono puchary dla czempionów.
W programie były pokazy jeździectwa, psów, gry w polo, oraz bogata oferta artystyczna prezentowana przez grupy wokalne, folklorystyczne, wokalistów, grupy mażoretkowe z Reńskiej Wsi i Długomiłowic, orkiestrę czy kapelę góralską z Suchej Beskidzkiej. Finałem pierwszego dnia wystawy (sobota) był Oktoberfest, w którym wzięło udział kilkaset osób – wystawców, gości oraz miejscowych. Drugi dzień wystawy rozpoczęto mszą polową w hali wystawienniczej, której towarzyszyła śpiewem i grą kapela góralska „Spod Magurki”. Gwoździem programu drugiego dnia wystawy był pokaz kulinarny słynnego Remigiusza Rączki, który zaskoczył zwiedzających niecodziennym wykorzystaniem produktów lokalnych, tworząc np. tort…z krupnioków.
Wystawie towarzyszył też jarmark Lokalnych Grup Działania z terenu województwa, które prezentowały swój dorobek oraz produkty lokalne, wytwarzane na swoim terenie. Nie zabrakło więc degustacji miodów, serów, Śmietankówki Oleskiej, ciast i innych lokalnych specjałów.
Niezmiernie podniosłym momentem w czasie wystawy było wręczenie prof. Markowi Tukiendorfowi, rektorowi Politechniki Opolskiej, tytułu Honorowego Obywatela Gminy Polska Cerekiew oraz podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą a Politechniką.
To właśnie gmina Polska Cerekiew była głównym organizatorem tegorocznej wystawy, zaś partnerami byli LKJ Lewada, GOSiR Zakrzów, LGD Euro-Country oraz Izba Rolnicza.
Sponsorami wystawy byli firma Kania i Synowie, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie-Koźlu, oraz Cukrownia Polska Cerekiew. Patronatem honorowym imprezę objął marszałek województwa Pan Andrzej Buła.
Wystawa uzyskała wsparcie finansowe z Europejskiego Fundusz Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Operacja stanowi realizację Planu operacyjnego KSOW 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2016-2017
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi