Publikacje i Filmy

Publikacje

III edycja publikacji "Dobre praktyki ..."

 

Szanowni Państwo, 

z przyjemnością informuję, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało trzecią edycję publikacji „Dobre praktyki mające wpływ na rozwój obszarów wiejskich - przykłady operacji zrealizowanych w ramach planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich”.

Publikacja dostępna jest na stronie internetowej MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/publikacje
Dostępna jest również wersja angielska publikacji: https://www.gov.pl/web/agriculture/other-publications.
Publikacja dostępna jest również Bibliotece na portalu KSOW: https://ksow.pl/bazadanych/biblioteka

Album wydany w ramach środków Planu Operacyjnego KSOW, prezentujący głównie Beneficjentów PROW 2014-2020, którzy założyli czy też rozwijali swoje firmy na obszarach wiejskich.

Znajdą Państwo tu przykłady zrealizowanych projektów, ale także historię dziesięciu beneficjentów, którzy dzięki funduszom unijnym mieli szansę na realizację swoich pasji. Celem tej publikacji jest prezentacja PROW to nie tylko przez pryzmat działań związanych z infrastrukturą tj. świetlic, inwestycji dotyczących dróg czy kanalizacji ale też wsparcie osób, które marzą o założeniu własnej działalności czy inwestowanie w firmy poza głównymi miastami Opolszczyzny.

Publikacja powstała dzięki współpracy z Lokalnymi Grupami Działania województwa opolskiego.

W publikacji zamieszczone zostały przepisy kulinarne oraz zdjęcia potraw  lokalnych, tradycyjnych lub regionalnych, a w celu promocji postaw ekologicznych w przepisach zostały wykorzystane produkty ekologiczne z województwa opolskiego. Odbiorcy książki będą mieli możliwość poznania tradycji kulturowych i kulinarnych regionu oraz zdobycia wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Filmy

LEADER TU BYŁ!

A zaczęło się od …. realizacji przez Stowarzyszenie LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi w 2019 r. ze środków KSOW filmu Leader tu był. Został on doceniony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na zlecenie którego powstał reportaż.

Opolskie ze smakiem. Poznaj nasze tajemnice

Cykl 6 filmów informacyjnych poświęcony jest promocji jakości życia na wsi opolskiej. Celem projektu jest zapoznanie z potencjałem opolskiej marki konnej oraz dziedzictwem kulinarnym Śląska Opolskiego na obszarach wiejskich województwa opolskiego

Opolskie ze smakiem

Opolskie ze smakiem. Przekonaj się sam.

„Opolskie aktywnie – w siodle”

„Opolskie aktywnie – w siodle”

Wypoczywaj aktywnie w siodle

Podsumowanie projektu "Dobre bo Lokalne"

Film przedstawia efekty projektu „Dobre, bo lokalne“ realizowanego przez opolskie LGD. Film ten został nagrodzony w konkursie na projekt współpracy w kategorii rozwój lokalny.