Publikacje i Filmy

Publikacje

W publikacji zamieszczone zostały przepisy kulinarne oraz zdjęcia potraw  lokalnych, tradycyjnych lub regionalnych, a w celu promocji postaw ekologicznych w przepisach zostały wykorzystane produkty ekologiczne z województwa opolskiego. Odbiorcy książki będą mieli możliwość poznania tradycji kulturowych i kulinarnych regionu oraz zdobycia wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Filmy

LEADER TU BYŁ!

A zaczęło się od …. realizacji przez Stowarzyszenie LGD Płaskowyż Dobrej Ziemi w 2019 r. ze środków KSOW filmu Leader tu był. Został on doceniony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na zlecenie którego powstał reportaż.

Opolskie ze smakiem. Poznaj nasze tajemnice

Cykl 6 filmów informacyjnych poświęcony jest promocji jakości życia na wsi opolskiej. Celem projektu jest zapoznanie z potencjałem opolskiej marki konnej oraz dziedzictwem kulinarnym Śląska Opolskiego na obszarach wiejskich województwa opolskiego

Opolskie ze smakiem

Opolskie ze smakiem. Przekonaj się sam.

„Opolskie aktywnie – w siodle”

„Opolskie aktywnie – w siodle”

Wypoczywaj aktywnie w siodle

Podsumowanie projektu "Dobre bo Lokalne"

Film przedstawia efekty projektu „Dobre, bo lokalne“ realizowanego przez opolskie LGD. Film ten został nagrodzony w konkursie na projekt współpracy w kategorii rozwój lokalny.